• 0212 254 0 444
  • teknik@bilgeteknikservisi.com

Çamaşır makinası kirecini temizleme

Çamaşır makinası kirecini temizleme

Kireç Tutan Çamaşır Makinesin Kireçten Arınması 

Elektrik ve suyla çalışan birçok cihazımız zamanla kireçleniyor ve bunun sonucunda verimli bir sonuç alınamıyor. Özellikle çamaşır makinelerinde ki kireçlenme sonucu çamaşırlar temiz yıkanmıyor, makine sesli ve gürültülü çalışıyor ve makinede arızalar meydana gelebiliyor. Hatta zamanla makinenin bozulmasına neden olabiliyor. Peki çamaşır makinesinde ki kireçlenmeyi nasıl önleyebiliriz, kireçlenme olmuş ise nasıl giderebiliriz ? Gelin isterseniz kısaca bir değinelim.

Çamaşır makineleri suyun kireçli olmasından dolayı zamanla kireçlenmeye uğrarlar. Bunun sonucunda verimli sonuçlar alamayabiliriz. Fakat bunun çözümleri oldukça basittir. Küçük birkaç işlem ile kireci önleyebilir, hali hazırda olan kireçlenme için çözümler bulabilirsiniz. Nasıl mı? Kireçlenmeyi önlemek için limon tuzu ve sirke kullanmanız muhteşem bir çözüm olacaktır.

Öncelikle 200 gr limon tuzu ve 1 litre sirkeyi iyice karıştırıp makinenin içine dökün, makineyi 90 derecede ve uzun programda çalıştırın. Kirecin tamamen temizlendiğini göreceksiniz. Makinen su aktarma borusunu lavabo yada banyoya aktarırsanız  kirecin nasıl temizlendiğini rahatlıkla görebilirsiniz.

Kireçlenmeye karşı extra bir yöntem uygulamak istiyorsanız  çamaşır makinelerinizi senede 1 kez bakıma sokmanızdır bu sayede kireç tutan makinelerinizin kireçten arındırılmasını sağlayabilirsiniz.

Servisimiz kireç tutan makinelerin kireçten arındırılmasınıda yapmaktadır, bakım yaptırmak istiyorsanız bizlere İletişim bölümündeki telefon numaralarından bizlere ulaşabilirsiniz.

 

teknik servis

Mesajınızı bırakın